Image

LUKR na testowanym

2017-04-26
Rzeszów
Dnia: 2017-04-26
image

Wydarzeniu artystyczno-kulinarnemu, jaki jest Restaurant Week, towarzyszą Ambasadorowie Dobrego Smaku, którzy odpowiedzialnie testują proponowane przez Szefów Kuchni zestawy dań. Oto kolejna z nich, tym razem ręką Lucyny Palczak podpisana:

Piękne, słoneczne popołudnie, tym samym odpoczynek na wygodnych kanapach w Restauracji LUKR w Rzeszowie (al. Kopisto 1) - jedyny!

 

Menu Festiwalu Restaurant Week: przystawka wegetariańska to lekka, delikatna, aksamitna w smaku zupka krem gruszkowo-cukiniowa. Połączenie  jasnego kremu o delikatnej nucie gruszki z soczystą zielenią cukinii przepyszne. Przystawka „mięsna” to pierożki z nadzieniem z pieczonej kaczki z sosem z kurek i borowików podane z rukolą. Nadzienie soczyste, delikatne, otulone miękkim, wręcz jedwabnym ciastem, po prostu pyszne. Mocno grzybowy, wyrazisty sos idealnie komponuje się z delikatnością pierożków.

 

Danie główne jarskie to kaszotto z kaszy pęcak. WYBORNE! delikatne, z kawałeczkami awokado i papryki i zeszklonej cebulki, idealnie doprawione, po prostu aksamitne. Od wyjścia z LUKR-u jego smak mnie nie opuszcza. Danie drugie „mięsne” to Bavette Steak z orientalnymi warzywami, kiełkami i sosem sojowym oraz makaronem ramen. Ciekawy, jakby orientalny smak makaronu z warzywami i sosem sojowym z pysznymi paskami polędwicy steakowej wysmażonej na medium, soczystej, idealnie miękkiej. Całość bardzo ciekawa w smaku, podana na czerwonym talerzu, co czyni ją ucztą również dla oka.

 

Desery dwa to: na pistacjowym musie beza z truskawkami z idealnie wysuszonym środkiem i słodyczą godną królewskich deserów oraz na musie z mango biszkopty z kremem pistacjowym. Połączenie pistacjowego smaku z mango to ideał.  Słodycz złagodzona dostojnym lekko pudrowym pistacjowym kremem, to również królewski deser.

Ale to nie wszystko. Na koniec kelner obsługujący nas perfecto, podał koktajl oczyszczający z mango, wody kokosowej i cytryny, pięknie udekorowany. Wspaniały, lekki i orzeźwiający. Od powrotu do domu, już myślę, kiedy tam powrócę. Gratuluję Szefowi Kuchni Mariuszowi Nazimkowi pomysłów oraz dziękuję za wspaniałą obsługę.

 

Lucyna Palczak

Ambasador Dobrego Smaku

Czytaj również

2024-09-11

IX Podkarpacki Festiwal Szarlotki

2024-05-06

XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”

2024-03-07

JARMARK WIELKANOCNY NA RZESZOWSKIM RYNKU

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego