Image

LUKr postawił na LUKs smak

2017-04-25
Rzeszów
Dnia: 2017-04-25
image

Wydarzeniu artystyczno-kulinarnemu, jaki jest Restaurant Week, towarzyszą Ambasadorowie Dobrego Smaku, którzy odpowiedzialnie testują proponowane przez Szefów Kuchni zestawy dań. Oto pierwsza z nich, ręką Anny Drajewicz podpisana:

 

Szef Kuchni, Mariusz Nazimek, pieczołowicie wybrał dania wchodzące w skład dwóch zestawów promujących restaurację, podczas Restaurant Week 2017 r.

 

Pierwszy zestaw składa się z dań obecnych w aktualnej karcie, natomiast drugi - to topowe dania najchętniej wybierane przez klientów z wcześniejszych menu LUKRu. Zdecydowałam się wybrać opcje najczęściej zamawiane przez bywalców lokalu. Ale…w zestawie pierwszym przystawką są pierogi z pieczoną kaczką….. Po prostu musiałam spróbować. Mój instynkt smakosza mnie nie zawiódł; okazały się wyborne! Farsz - poezja - pulchnie wypełniał pękate pierogi, obficie polane wyśmienitym sosem borowikowo-kurkowym. Danie wybitne; Pan Mariusz od razu na wstępie, wysoko postawił poprzeczkę jakości i smaku. W związku z tym, moje oczekiwania co do reszty, wzrosły niepomiernie.

 

Pojawiła się przystawka: krem z cukinii z gruszką. Słuchajcie, mowę mi odjęło! Szef Kuchni powiedział mi, że najważniejszy jest dla niego smak potraw, wygląd pozycjonując na drugim miejscu. No, ale chyba nie przy tym „dziele sztuki”, zachwycająco, w iście wiosennym klimacie, podanym. Chwilę syciłam oczy, zauroczona jego soczystymi barwami. Potem kubki smakowe miały swoje święto; gdy delektowały się niezwykłym smakiem części owocowej, następnie warzywnej, by całkowicie „odpłynąć” - racząc się zrobionym na koniec mixem.

 

Przyszedł czas dania głównego: kaszotta z kaszy pęczak, naszpikowanej żurawiną, otoczonej serem bałkańskim i rzodkiewką. Muszę podkreślić znakomite przygotowanie kaszy; wierzcie mi, to naprawdę sztuka, dobrze ją ugotować. Na moim podniebieniu bój zacięty rozpoczęły słoność sera kontra słodkość żurawiny, przy frapującym udziale ostrej rzodkiewki. Swoistego akcentu całości dodała rukola. Bardzo dobre, sycące, o ciekawym smaku, danie.

Finiszowałam biszkopcikiem; biszkopty jak biszkopty, ale mus mango… A biała czekolada…, oj, deser grzechu warty!

Brawo Panie Mariuszu, przede wszystkim za smak kaczki pieczonej, i zjawiskowe podanie kremu cukiniowo – gruszkowego.

Anna Drajewicz

Czytaj również

2024-09-11

IX Podkarpacki Festiwal Szarlotki

2024-05-06

XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”

2024-03-07

JARMARK WIELKANOCNY NA RZESZOWSKIM RYNKU

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego