Menu Restaurant Week w Restauracji Patio w Grand Hotel Boutique w Rzeszowie (wejście ul. Dymnickiego 1a) – przygotowane przez Szefa Kuchni Mariusza Szwerlugę - zaskoczyło mnie swoją oryginalnością: pikantna krewetka tygrysia na krwi z czerwonego pomarańcza, pieczony filet okonia nilowego, konfitowane ziemniaczki, sos beurre blanc. Nawet torcik „Wiosenne marzenie”, lekki torcik na bazie jogurtu i świeżych owoców, który z racji różnych możliwości maczania czy to w posypkach ciasteczek czy sosu - smakował zupełnie inaczej, ciekawiej...
W moim wegetariańskim zestawie na przystawkę przypadł zapiekany ser kozi na francuskim cieście z konfiturą z czerwonej cebuli i orzechem włoskim, daniem głównym był pieczony filet okonia nilowego, konfitowane ziemniaczki, sos beurre blanc, mix wiosennych sałat a na deser wspomniany już torcik „Wiosenne marzenie”. Tym bardziej chciałam zasmakować się w nim na dłużej choćby z racji pluchy na dworze i przenieść w nieco wiosenne klimaty.
Towarzyszący mi kolega miał bardziej męskie potrawy tj. pikantna krewetka tygrysia na krwi z czerwonego pomarańcza, prawie jak na prawdziwych mężczyzn przystało. Daniem głównym było cacciatore z kurczaka z makaronem tagliatelle, zaś deser był równie wiosenny, bo podano koktajl owocowy z sorbetem z czarnej porzeczki.
Kolega zadowolony, ja również miło spędziłam czas w przytulnym Patio w centrum Rzeszowa i czekam na kolejny Restaurant Week w wersji jesiennej. Wróble ćwierkają, że ma być w październiku. Czekam.
Ewelina Nycz
Ambasador Dobrego Smaku