Pomysłów na Ostatki jeszcze kilka

2017-02-23
Dnia: 2017-02-23
image

Witajcie! Dziś krótko i konkretnie! Może być klawo, może być grubo, może być i tłusto! TAK TŁUSTO! Bo dziś jest nadal Tłusty Czwartek! Karczma Polska w Mielcu (ul. Partyzantów 2) nie sili się na fanaberie i po prostu zaprasza na pączki. A do nich szczególnie poleca kawę lub herbatę. Można też zamówić tatara, mają zresztą wspaniałego, ale to już zdecydowanie wyższa sztuka jazdy.

O dwa rzuty beretem dalej czyli w Karczmie u Garncarzy w Medyni Głogowskiej, znanej z tradycyjnych dań regionalnych przez cały dzień wypiekano faworki.

A w Restauracji Pałacu Polanka w Krośnie (ul. Popiełuszki 103) zgodnie z polską tradycją ostatkową na słodko żegna się karnawału. I do każdej zamówionej kawy lub herbaty pączka dodają gratis.

Po drugiej stronie województwa czyli w Karczmie Wilcza Jama w bieszczadzkim Smolniku obowiązywała przez cały czwartek zasada: „Dzisiaj można, dzisiaj trzeba” i dlatego czekają tam na smakoszy domowe, pyszne i jeszcze ciepłe faworki.

A w niedalekiej Wetlinie, w Gościńcu W Starym Siole, można było zamówić interesujący zestaw: pączek i KATINKA, czyli białe, słodkie, węgierskie wino - idealnie pasuje do słodkości dzisiejszego dnia.

Czytaj również

2024-09-11

IX Podkarpacki Festiwal Szarlotki

2024-05-06

XVI Targi Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków”

2024-03-07

JARMARK WIELKANOCNY NA RZESZOWSKIM RYNKU

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego