Witajcie! Dziś krótko i konkretnie! Może być klawo, może być grubo, może być i tłusto! TAK TŁUSTO! Bo dziś jest nadal Tłusty Czwartek! Karczma Polska w Mielcu (ul. Partyzantów 2) nie sili się na fanaberie i po prostu zaprasza na pączki. A do nich szczególnie poleca kawę lub herbatę. Można też zamówić tatara, mają zresztą wspaniałego, ale to już zdecydowanie wyższa sztuka jazdy.
O dwa rzuty beretem dalej czyli w Karczmie u Garncarzy w Medyni Głogowskiej, znanej z tradycyjnych dań regionalnych przez cały dzień wypiekano faworki.
A w Restauracji Pałacu Polanka w Krośnie (ul. Popiełuszki 103) zgodnie z polską tradycją ostatkową na słodko żegna się karnawału. I do każdej zamówionej kawy lub herbaty pączka dodają gratis.
Po drugiej stronie województwa czyli w Karczmie Wilcza Jama w bieszczadzkim Smolniku obowiązywała przez cały czwartek zasada: „Dzisiaj można, dzisiaj trzeba” i dlatego czekają tam na smakoszy domowe, pyszne i jeszcze ciepłe faworki.
A w niedalekiej Wetlinie, w Gościńcu W Starym Siole, można było zamówić interesujący zestaw: pączek i KATINKA, czyli białe, słodkie, węgierskie wino - idealnie pasuje do słodkości dzisiejszego dnia.