W piątek, 24 marca br. Restauracja Patio w Grand Hotel Boutique (Rzeszów, ul. Dymnickiego 1a) zaprasza na godz. 19.00 na kolejną kolacją komentowaną. Tym razem na smakoszy czeka „Wieczór z winami świata” czyli degustacja 4 win i dobranych do nich dań przygotowywanych na oczach gości przez Szefa Kuchni Mariusza Szwerlugę.
W menu znajdzie się:
• przystawka zimna: Pincho z kaszanką, serem kozim i konfiturą serwowana z naturalnie słodkim białym winem z Walencji (Hiszpania) produkowanym metodą winifikacji przypominającą wytwarzanie kanadyjskiego wina lodowego. Wino ma mocny aromat z charakterystyczną dla odmiany skórką pomarańczową i lychee.
• przystawka ciepła: krewetki, do których podane zostanie białe wino Cantine Galasso Pinot Grigio (Włochy); wytrawne i rasowe. Wytwarzane z gron Pinot Grigio w regionie Abruzji oferuje jasny kolor i czysty bukiet z akcentami jabłek, pigwy i białych kwiatów. W smaku lekko wytrawne, pełne z orzeźwiającym finiszem.
• danie główne: stek na bagietce z czerwonym winem Escorihuela Gascon Reserva Malbec (Argentyna) z gładkimi, słodkawymi taninami i przyjemnym finiszem.
• deser: pieczona reneta z białym winem Sibona z Winnicy Nowińskich „Dwie Granice” (Podkarpackie) - rocznik 2011. Przyjemne wino, kwiatowo-cytrusowe. Wyraźnie wyczuwalne nuty brzoskwiń, melona, bananów, orzechów laskowych, miodu.
Koszt udziału w spotkaniu to 99 zł/osoby. Rezerwacje: tel. +48 17 250 00 00, info@grand-hotel.pl