Image

Trasy

Szlak Kulinarny Podkarpackie Smaki to trzy trasy: Bieszczadzka, Beskidzko-Pogórzańska i Północna. Podróż każdą z nich to odkrywanie innego zakątka Podkarpacia, i smakowanie regionu poprzez jego kulinaria i okoliczne atrakcje. To również inna oferta turystyczna każdego z nich, która przygotowana jest w pakietach.

 

Podróż każdą z nich to odkrywanie bogatej tradycji kulinarnej Podkarpacia począwszy od kuchni łemkowsko-bojkowskiej, etnicznej, włościańskiej, mieszczańskiejdworskiej czy tak modnej ostatnio kuchni fusion - autorskiej (która pokazuje połączenie tradycyjnych przepisów kulinarnych w nowoczesnym wydaniu).

Trasa Północna

Trasa Północna Szlaku Kulinarnego Podkarpackie Smaki to wędrówka głównie po smakach staropolskich - dworskich, mieszczańskich,  ale też znaleźć można tutaj smak kuchni etnicznej i autorskiej. Kuchnią dworską można delektować się w pięknym Zamku w Baranowie Sandomierskim w Restauracji Magnackiej, a także w rzeszowskim Rynku w Restauracji Hotelu Ambasadorskiego. W samym Rzeszowie znaleźć można kuchnię mieszczańską choćby w Szynku Rzeszowskim, Starym Browarze Rzeszowskim czy jadąc na północ w Gospodzie u Więcławów w Leżajsku. Dla turystów przemierzających północne rejony Podkarpacia, nie zabraknie kuchni autorskiej, którą można zasmakować w Restauracji Wesele w Rzeszowie, Hotelu Atena w Mielcu czy w obiekcie na wodzie Dębowym Dworze w Rudzie Różanieckiej. Tylko w jednym miejscu na tej trasie turysta może zasmakować kuchni etnicznej w Karczmie Polskiej w Mielcu, dlatego warto wybierać również i takie perełki na tej trasie.

 

Podróż tą trasą to wędrówka dla smakoszy po 15 obiektach, na której wskazano ponad 20 najważniejszych atrakcji tego regionu Podkarpacia.

Lista pakietów dla tego szlaku jest pusta

Restauracje na trasie

Nie dodano restauracji na szlaku

Nie dodano restauracji na szlaku

Nie dodano restauracji na szlaku

Nie dodano restauracji na szlaku

Nie dodano restauracji na szlaku

Image

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aenean euismod bibendum laoreet. Proin gravida dolor.

Image
Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego programy współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej
Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Podkarpackiego